top of page

Dla Pacjenta / Jak zostać Pacjentem?

Składanie deklaracji wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej w POZ

Składanie deklaracji wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej w POZ

Świadczeniobiorca ma prawo wyboru lekarza POZ, pielęgniarki POZ i położnej POZ spośród świadczeniodawców posiadających umowę z NFZ. Wybór następuje w drodze złożenia stosownej deklaracji, wskazującej na wybór konkretnego lekarza, odrębnie na konkretną pielęgniarkę i położną. Nie obowiązuje rejonizacja.

Świadczeniobiorcy przysługuje prawo wyboru tylko jednego lekarza oraz jednej pielęgniarki i jednej położnej POZ. Nie ma obowiązku zapisywania całej rodziny do tej samej osoby udzielającej świadczeń.

Lekarz Sprawdzanie formularza

Świadczeniobiorca ma prawo wyboru oraz zmiany lekarza, pielęgniarki, położnej POZ nie częściej niż dwa razy w roku kalendarzowym. 

 

W przypadku, gdy świadczeniobiorca po raz trzeci i kolejny, w danym roku kalendarzowym dokonuje wyboru lekarza POZ, pielęgniarki POZ lub położnej POZ, wnosi na rachunek Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia opłatę w wysokości 80 zł.

W celu złożenia deklaracji wyboru w naszej Przychodni należy pobrać poniższe dokumenty, wypełnić oraz dostarczyć do Przychodni:

DEKLARACJA LEKARZA POZ

DEKLARACJA PIELĘGNIARKI POZ

DEKLARACJA POŁOŻNEJ POZ

 

lub za pomocą Profilu Zaufanego poprzez platformę pacjent.gov.pl

Zapraszamy do obejrzenia filmiku instruktażowego jak złożyć deklarację przez internet:

bottom of page